38. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-31.3.2008.

Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ:
МУШКИ ГЛАСОВИ: I награда - Dragoljub Bajić, Србија; II награда - Hun Lee, Република Кореја; III награда - Aleksa Vasić, Србија
ЖЕНСКИ ГЛАСОВИ: I награда - Ivana Milašinović, Србија; II награда - Kyung Ran Kim, Република Кореја; III награда - Mirela-Ioana Bunoaica, Румунија
Награда општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
додељена је - Mirela-Ioana Bunoaica, Румунија / Young Oh, Република Кореја
Специјалне награде Савеза удружења ликовних уметника Југославије, радови - графике сликара Надежде Марковски и Марка Калезића 
додељене су најуспешнијим такмичарима из Србије - Ivana Milašinović, Србија / Dragoljub Bajić, Србија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Kyung Ran Kim, Република Кореја
Специјална награда Милене Китић, освајачу прве награде на 23. Међународном такмичењу Музичке омладине, 
додељена је најуспешнијем мецосопрану - Ivana Milašinović, Србија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Dragoljub Bajić, Србија
Специјалне награде Удружења композитора Србије, 
додељене су - Ivana Milašinović, Србија / Dragoljub Bajić, Србија
Специјална награда композитора Константина Бабића,
додељена је - Iva Mrvoš, Србија

 

39. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-31.3.2009.
Дисциплина: Клавир

КЛАВИР: I награда - није додељена; II награда - Kim Dong-Kyu, Република Кореја; III награда - Gorog Eniko, Србија
Награду општине Стари град,
добила је - Gorog Eniko, Србија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Kim Dong-Kyu, Република Кореја
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Gorog Eniko, Србија
Специјалну награду ''Kendall Taylor'',
добила је - Gorog Eniko, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, 
додељена је - Gorog Eniko, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Kim Dong-Kyu, Република Кореја / Gorog Eniko, Србија

Kim Dong-Kyu, Република Кореја, клавир, II награда
Gorog Eniko, Србија, клавир, III награда



40. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-30.3.2010.
Дисциплина: Виолончело

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Shim Joon-Ho, Република Кореја; II награда - Mok Hye Jin, Република Кореја; III награда - Quero Armance, Француска
Специјална награда, гудало градитеља и репаратора гудала Владимира Радосављевића из Београда, 
додељена је - Shim Joon-Ho, Република Кореја
Награду општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
добила је - Mok Hye Jin, Република Кореја
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Nemanja Stanković, Србија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Nemanja Stanković, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, 
додељена је - Nemanja Stanković, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Mok Hye Jin, Република Кореја

Shim Joon-Ho, Република Кореја, виолончело, I награда
Mok Hye Jin, Република Кореја, виолончело, II награда
Quero Armance, Француска, виолончело, III награда

 

Indeks članaka