10. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21.9-1.10.1980.
Дисциплина: Виолина / Камерни ансамбли са клавиром

ВИОЛИНА: I награда - Alexis Galperine, Француска; II награда - Nenad Daleore, Југославија; III награда - Roland Daugareil, Француска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Četri impresije za violinu i klavir" M. Milojevića, 
додељена је - Svetlana Orlova, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Alexis Galperine, Француска

КАМЕРНИ АНСАМБЛИ СА КЛАВИРОМ: I награда - није додељена; II награда - није додељена; III награда - Romanul Chamber Players, САД
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Klavirski trio (Figurazioni Innocenti)" Slobodana Atanackovića, 
додељена је - Trio Muzičke Akademije - Zagreb, Југославија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Romanul Chamber Players, САД

Alexis Galperine, Француска, виолина, I награда
Nenad Daleore, Југославија, виолина, II награда
Roland Daugareil, Француска, виолина, III награда
Romanul Chamber Players, САД, камерни ансамбли са клавиром, III награда



11. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21.9-1.10.1981.
Дисциплина: Обоа / Камерни ансамбли

ОБОА: I награда - Helen Jahren, Шведска; II награда - David Walter, Француска; III награда - Louise Pellerin, Канада
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Sonatina" R. Petrovića, 
додељена је - David Walter, Француска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Helen Jahren, Шведска

КАМЕРНИ АНСАМБЛИ: I награда - Trio D'ance di Torino, Италија; II награда - Copenhagen Woodwind Quintet, Данска; III награда - Academia Woodwind Quintet, Пољска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Male svite" B. Papandopula,
додељена је - Copenhagen Woodwind Quintet, Данска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Gumpis trija" B. Bjelinski, 
додељена је - Trio D'ance di Torino, Италија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Trio D'ance di Torino, Италија

Helen Jahren, Шведска, обоа, I награда
David Walter, Француска, обоа, II награда
Louise Pellerin, Канада, обоа, III награда
Trio D'Ance Di Torino, Италија, камерни ансамбли, I награда
Copenhagen Woodwind Quintet, Данска, камерни ансамбли, II награда



12. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.9-1.10.1982.
Дисциплина: Виола / Гудачки оркестри

ВИОЛА: I награда - није додељена; II награда - Louis Fima, Француска; III награда - Jean-Baptiste Brunier, Француска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Monolog za violu solo" Dejana Despića,
додељена је - Jean-Baptiste Brunier, Француска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Paul Coletti, Велика Британија

ГУДАЧКИ ОРКЕСТРИ: I награда - Guildhall String Ensemble, Велика Британија; II награда - Budapest Strings, Мађарска; III награда - Warszawska Orkiestra Kameralna Jeunesses Musicales, Пољска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Perpetuum mobile" Stanka Horvata,
додељена је - Warszawska Orkiestra Kameralna Jeunesses Musicales, Пољска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Guildhall String Ensemble, Велика Британија

Louis Fima, Француска, виола, II награда
Jean-Baptiste Brunier, Француска, виола, III награда
Guildhall String Ensemble, Велика Британија, гудачки оркестри, I награда
Budapest Strings, Мађарска, гудачки оркестри, II награда
Warszawska Orkiestra Kameralna Jeunesses Musicales, Пољска, гудачки оркестри, III награда

 

Indeks članaka