Indeks članaka



19. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 20.3-1.4.1989.
Дисциплина: Клавир / Клавирски дуо

КЛАВИР: I награда - Carole Carniel, Француска; II награда - Brenno Ambrosini, Италија; III награда - Indrek Laul, СССР
Специјалну награду Музичке омладине Југославије као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добио је - Vladimir Stojnić, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Contradanza'' B. Papandopula,
додељена је - Read Gainsford, Нови Зеланд
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Brenno Ambrosini, Италија

КЛАВИРСКИ ДУО: I награда - Sovjetski duo Demyanchuk-Arnautova, СССР; II награда - Piano duo Hans Peter and Volker Stenzl, ДР Немачка; III награда - Sovjetski duo Železnov-Železnova, СССР
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Sonata za dva klavira'' Vladana Radovanovića,
додељена је - Sovjetski duo Železnov-Železnova, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Klavier duo Grau-Schumacher, ДР Немачка

Carole Carniel, Француска, клавир, I награда
Brenno Ambrosini, Италија, клавир, II награда
Indrek Laul, СССР, клавир, III награда
Duo Demjančuk - Arnautova, СССР, клавирски дуо, I награда
Duo Hans Peter and Volker Stenzl, СР Немачка, клавирски дуо, II награда
Duo Zeleznov - Zeleznova, СССР, клавирски дуо, III награда



20. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-1.4.1990.
Дисциплина: Виолончело / Композиција

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Natalia Khoma, СССР; II награда - Xavier Phillips, Француска; III награда - Alexei Massarsky, СССР / Jens Peter Maintz, СР Немачка
Специјалну награду Музичке омладине Југославије као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добио је - Imre Kalman, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Tri intermeca'' Daneta Škerla,
додељена је - Agnese Martinsone, СССР
Специјалну награду комисије европских заједница, као најмлађи финалиста,
добио је - Bernfried Prove, СР Немачка
Специјална награда Комисије европских заједница за најмлађег учесника финала,
припала је такмичару из Француске - Xavier Phillips
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Xavier Phillips, Француска

КОМПОЗИЦИЈА
Специјалну награду Музичке омладине Југославије као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добио је - Miloš Zatkalik, Југославија
GRAND PRIX који додељује Фондација "Кивелије-Николи" МФМО,
припала је - Bernfried Prove, СР Немачка
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Miloš Zatkalik, Југославија

Natalia Khoma, СССР, виолончело, I награда
Xavier Phillips, Француска, виолончело, II награда
Alexei Massarsky, СССР, виолончело, III награда
Jens Peter Maintz, СР Немачка, виолончело, III награда
Bernfried Prove, СР Немачка, композиција, GRAND PRIX (Cuvelier-Nicoly Foundation), Специјална награда комисије европских заједница
Miloš Zatkalik, Југославија, композиција, Специјална награда МОЈ, Награда публике (Златна харфа)



21. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-31.3.1991.
Дисциплина: Виолина

ВИОЛИНА: I награда - није додељена; II награда - Roberto Cani, Италија; III награда - Candida Thompson, Велика Британија
Специјалну награду Музичке омладине Југославије као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добио је - Vladimir Marković, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Three contrasts'' Ive Petriča,
додељена је - Roberto Cani, Италија
Специјалну награду комисије европских заједница, као најмлађи финалиста, 
добио је - Jae-Hong Yim, Република Кореја
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Ara Malikian, Либан

Roberto Cani, Италија, виолина, II награда
Candida Thompson, Велика Британија, виолина, III награда