22. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 25.3-4.4.1992.
Дисциплина: Флаута

ФЛАУТА: I награда - није додељена; II награда - Isabelle Schnoller, Швајцарска; III награда - Claude Regimbald, Канада
Специјалну награду, концерт уз пратњу Нишког Симфонијског оркестра, као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добила је - Milica Ostojić, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''For Irena'' Ivane Stefanović,
додељена је - Claude Regimbald, Канада
Специјалну награду комисије европских заједница, као најмлађи финалиста, 
добила је - Milica Ostojić, Југославија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добила је - Kremena Acheva, Бугарска

Isabelle Schnoller, Швајцарска, флаута, II награда
Claude Regimbald, Канада, флаута, III награда



23. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 25.3-2.4.1993.
Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ: I награда - Milena Kitić, Југославија; II награда - Dunja Simić, Југославија; III награда - Natacha Valladeres Yepes, Венецуела
Савез организације композитора Југославије, две награде - за женски и мушки глас - такмичарима који су најуспешније извели обавезне соло песме југословенских аутора
доделио је - Jasmina Trumbetaš, Југославија / Saša Kovačić, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за посебно успешно извођење обавезне соло песме,
додељена је - Natacha Valladeres Yepes, Венецуела
Специјалну награду госпође Бисерке Цвејић, 
добила је - Milena Kitić, Југославија
Специјалну награду Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметничку слику аутора Срђана Марковића Ђилета, најмлађем финалисти Такмичења 
додељена је - Dunja Simić, Југославија

Milena Kitić, Југославија, соло певање, I награда
Dunja Simić, Југославија, соло певање, II награда
Natacha Valladeres Yepes, Венецуела, соло певање, III награда



24. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 25.3-2.4.1994.
Дисциплина: Клавир / Клавирски трио

КЛАВИР: I награда - није додељена; II награда - Anna Shibayeva, Русија; III награда - Maja Rajković Šljivančanin, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије,
додељена је - Jelena Shonova, Русија

КЛАВИРСКИ ТРИО: I награда - Amber Trio, Израел; II награда - L'Trio, Русија; III награда - није додељена

Anna Shibayeva, Русија, клавир, II награда
Maja Rajković Šljivančanin, Југославија, клавир, II награда
Amber Trio, Израел, клавирски трио, I награда
L's Trio, Русија, клавирски трио, II награда

 

Indeks članaka