28. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 25.3-4.4.1998.
Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ:
МУШКИ ГЛАСОВИ: I награда - Vladimir Andrić, Југославија; II награда - Mikhaiylo Nagornyiy, Украјина; III награда - Saša Štulić, Југославија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''Elegy'' Stevana Hristića
добио је - Jang You Sang, Република Кореја
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Vladimir Andrić, Југославија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметничка слика - рад ''Виолиниста'' аутора Драгана Мијач-Брилета, 
додељена је најуспешнијем југословенском такмичару - Vladimir Andrić, Југославија

ЖЕНСКИ ГЛАСОВИ: I награда - Oana Andra Ulieriu, Румунија; II награда - Nataša Jović, Југославија; III награда - Vera Mamleew, Немачка / Аустрија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''The Lake'' Petra Konjovića
добила је - Nataša Jović, Југославија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Lubana Al Quntar, Сирија
Специјална награда Милене Китић, освајачу прве награде на 23. Међународном такмичењу Музичке омладине, 
додељена је најуспешнијем мецосопрану - Oana Andra Ulieriu, Румунија

Oana Andra Ulieriu, Румунија, соло певање, I награда
Nataša Jović, Југославија, соло певање, II награда
Vera Mamleew, Немачка/Аустрија, соло певање, III награда
Vladimir Andrić, Југославија, соло певање, I награда
Mikhaiylo Nagornyiy, Украјина, соло певање, II награда
Saša Štulić, Југославија, соло певање, III награда



30. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 23.3-2.4.2000.
Дисциплина: Виолончело / Композиција

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - није додељена; II награда - није додељена; III награда - Tobias Stosiek, Немачка / Dragan Đorđević, Југославија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење обавезне композиције ''November, November...quasi una fantasia'' Ivane Stefanović 
добио је - Dragan Đorđević, Југославија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Dragan Đorđević, Југославија

КОМПОЗИЦИЈА: I награда - није додељена; II награда - Bernat Vivancos, Шпанија; III награда - Marko Nikodijević, Југославија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, извођење награђеног дела на Међународном форуму композитора у мају 2000. године, за најбоље пласирану композицију домаћег аутора добио је Marko Nikodijević за композицију ''Aequinoctium''
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Tae Jin Mi, Република Кореја
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметнички рад - графика ''Third Youth'' академског сликара Срђана Ђилета Марковића, 
додељена је најуспешнијем југословенском такмичару - Marko Nikodijević, Југославија

Tobias Stosiek, Немачка, виолончело, III награда
Dragan Đorđević, Југославија, виолончело, III награда
Bernat Vivancos, Шпанија, композиција, II награда
Marko Nikodijević, Југославија, композиција, III награда


31. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-1.4.2001.
Дисциплина: Виолина

ВИОЛИНА: I награда - Valya Dervenska, Бугарска; II награда - Alina Luciana Tambrea, Немачка; III награда - Anne-Carolin Widmann, Немачка
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење обавезне композиције ''Serbian Dance'' Miloja Milojevića
добила је - Valya Dervenska, Бугарска
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Ksenija Zečević, Југославија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, рад аутора Љиљане Мићовић, 
додељена је најуспешнијем југословенском такмичару - Ksenija Zečević, Југославија

Valya Dervenska, Бугарска, виолина, I награда
Alina Luciana Tambrea, Немачка, виолина, II награда
Caroline Anne Widmann, Немачка, виолина, III награда

Indeks članaka